Muzyka klubowa i jej korzenie

Muzyka klubowa to sformułowanie nadzwyczaj używane w ostatnim czasie. W gruncie rzeczy jednak, jest wiele rodzajów muzyki granej w klubach i zależy to głównie od preferencji muzycznych klubu. W klubie rockowym, nie spodziewajmy się więc muzyki disco, chyba że zorganizował on świetną imprezę tematyczną inspirowaną brzmieniami disco. Tutaj warto wspomnieć o legendarnym klubie Lizard King w Krakowie, który kilka miesięcy temu zamienił się w centrum muzyki disco polo… Przejdźmy jednak do tego, czym tak naprawdę jest szeroko pojęta muzyka klubowa.

Najczęściej spotykana muzyka w klubach to house (gatunek elektronicznej muzyki tanecznej mający swe początki w muzyce disco lat 70 oraz w mniejszym stopniu electro) reggae (styl we współczesnej muzyce rozrywkowej, powstały pod koniec lat sześćdziesiątych XX wieku w Kingston na Jamajce) , rnb ( gatunek muzyki rozrywkowej wywodzący się z jazzu, bluesa i pieśni religijnych), ragga (styl w muzyce jamajskiej wywodzący się z gatunków reggae i dancehall, którego podstawą są elektroniczne brzmienia), jungle (muzyka podobna do hip-hopu zaliczana do czarnej muzyki), funk ( gatunek muzyki rozrywkowej, powstały w Ameryce w drugiej połowie lat sześćdziesiątych, kiedy muzycy pochodzenia afroamerykańskiego połączyli muzykę soul, jazz, rhythm and blues, tworząc nowy, rytmiczny i energetyczny styl muzyczny wzbogacony o psychodeliczne brzmienie), soul (jest popularnym gatunkiem muzycznym powstałym w Stanach Zjednoczonych pod koniec lat 50. i na początku lat 60. XX wieku. Łączy w sobie elementy murzyńskiej muzyki gospel, rhythm and bluesa, a często również jazzu), disco ( przeznaczony do tańca w dyskotekach), dancehall ( gatunek muzyczny wywodzący się z Jamajki, powstały pod koniec lat siedemdziesiątych z klasycznego reggae), jazz (połączenie muzyki zachodnioafrykańskiej i europejsko-amerykańskiej bluesa, ragtime’u i muzyki europejskiej), blues (gatunek muzyczny oraz forma muzyczna wywodząca się ze społeczności Afroamerykanów z południa USA), deep (jest podgatunkiem muzyki house), progressive (Zawiera zarówno elementy muzyki trance, techno i ambient. Progressive trance najczęściej utrzymany jest w tempie wolniejszym od innych rodzajów trance), tech-house (styl elektronicznej muzyki tanecznej klubowej łączący elementy gatunków muzycznych house i minimal techno).

Jak sami widzicie, muzyka klubowa to nie tylko techno, dance, trance czy house… Mam też także ogromną nadzieję, że wiesz już o tym, iż techno to muzyka techniczna i nie ma żadnego związku z tak zwanymi pompkami muzycznymi.


Publikacja, czytanego aktualnie wpisu Muzyka klubowa i jej korzenie zostala umieszczona w kategorii darmowe mp3, download mp3, free mp3, hity mp3, legalna muzyka, legalne mp3, mp3, Mp3 za Darmo, muzyka, muzyka klubowa, muzyka za darmo, nowoczesna muzyka, Pobierz Mp3, premiery mp3 i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Jak znaleść Muzyka klubowa i jej korzenie: Muzyka klubowa i jej korzenie blues, Muzyka klubowa i jej korzenie dancehall, Muzyka klubowa i jej korzenie darmowa muzyka, Muzyka klubowa i jej korzenie darmowe mp3, Muzyka klubowa i jej korzenie deep, Muzyka klubowa i jej korzenie disco, Muzyka klubowa i jej korzenie funk, Muzyka klubowa i jej korzenie house, Muzyka klubowa i jej korzenie jazz, Muzyka klubowa i jej korzenie
Szukasz naszej strony muzyka, mp3 za darmo, darmowe mp3 na sieci? Spróbuj, muzyka, mp3 do pobrania, legalne mp3 do pobrania, nowe mp3 techno, mp3 za darmo, darmowe mp3, darmowa muzyka

Możliwość komentowania jest wyłączona.