Shazamie otwórz się…

Jeszcze do niedawna jedynym nośnikiem muzyki dla ostatnich roczników pokolenia X były kasety magnetofonowe. Małe pudełeczka, które dawały tyle radości, gdy po otwarciu rozwijało się okładkę  i miało się dostęp nie tylko do unikalnych zdjęć wybranej gwiazdy, ale także do wszystkich tekstów piosenek zawartych na kasecie. Radość przeżywana podczas słuchania  Madonny czy Michaela Jacksona, kiedy dostęp do ulubionej muzyki był bardzo ograniczony. Radio zaczynało propagować zachodnie trendy muzyczny i przy odrobinie chęci  można było tworzyć własne, spersonalizowane kasety z ulubionym piosenkami. Owe kasety można było wymieniać ze znajomymi i mimo wszystkich ograniczeń kształtować własny  gust muzyczny. Lata mijały, kasety zostały zastąpione przez płyty  i to też był szał, w każdym Polskim domu stała wieża HIFI zamiast zwykłego kaseciaka.

Czas nadal mija, płyty zostały zastąpione przez mp3, które ściągało się całymi  godzinami, gdyż internet w obecnej formie został ukształtowany stosunkowo niedawno. Lecz nagle BUM – w 2005 roku powstaje YouTube. Wówczas nikt nie przypuszczałby jak wiele, a raczej jak  wszystko się zmieni. Pamiętam siebie siedzącego przed komputerem, kiedy z niedowierzaniem odkryłem, że na YouTube mogę znaleźć praktycznie każdy rodzaj muzyki. Lepiej,  nie muszę nawet pamiętać dokładnie wykonawcy czy tytułu utworu- YouTube pomoże mi dopasować szczątkowe posiadane przeze mnie informację i wyszukać celnie praktycznie  każdą piosenkę. Pamiętam minę mojej Babci kiedy  bez problemu mogłem jej puścić ukochaną Eleni w ciągu paru sekund.

Nagle wszystko się zmieniło, darmowa muzyka stała się dostępna dla każdego praktycznie jak powietrze. Tylko  co zrobić jeśli pamięta  się jedynie melodię utworu z przed lat? Problem był w pełni globalny, pamiętam odcinek Świata według Bundych kiedy Al mając taki problem udał się do sklepu muzycznego i  uparcie przez kilka godzin nucił sprzedawcy ulubioną melodię – niestety bezskutecznie. Problem był poważny, niestety dostępne środki nie pozwalały skutecznie mu  zaradzić. Ale pamiętajmy, że czas płynie tylko  do przodu i nagle telefony zostały zastąpione przez smartfony. Technologia umożliwiła dostęp  do każdej treści zamieszczonej w internecie. Rewolucja była bardzo poważna, do lamusa odszedł Bluetooth czy poprzedzająca do IrDA. Mądrzy ludzi zaczęli tworzyć  aplikację na smartfony, które pozwalały ułatwiać życie na każdej płaszczyźnie. I tak powstał Shazam.

Jak dotąd dla mnie najlepsza aplikacja, która już w niczym nie  ogranicza dostępu do muzyki. Pierwszym utworem, który udało  mi się odzyskać po latach był NikKershaw – Wouldn’tit be good. Pamiętam jak bardzo podobał  mi się kiedy byłem jeszcze małym chłopcem, lecz brak dostępu do niego zatarł go w mojej pamięci. I nagle kiedy usłyszałem w radiu ulubioną melodię po włączeniu Shazama w  kilka sekund miałem dokładne informację na temat utworu, który podobał mi się 20 lat temu. Radość mogę porównać jedynie  do tej, która towarzyszyła mi po zdanym egzaminie na prawo jazdy. Obecnie dostęp do muzyki  już nie zachwyca, młodsze pokolenia nie potrafią sobie wyobrazić, że kiedyś nie było YouTube’a,  który według mnie jest platformą, która zbiera treści dla każdego. Nie wspominając, że można tam znaleźć instrukcję obsługi świeżo zakupionego tostera, to można wsłuchać się praktycznie  w każdy utwór, który został do tej pory nagrany. Zatarły się granice, a raczej wszystkie zostały otwarte, informacja stała się dostępna dla każdego – muzykę nagle może tworzyć każdy  i nie potrzebuje do tego studia czy ogromnych nakładów finansowych.

Uwielbiam wieczory kiedy zasiadam z ulubionym trunkiem przed monitorem komputera, włączam YouTuba i  delektuję  się ulubioną muzyką. Mało tego, dzięki zaawansowanemu systemowi rekomendacji mam dostęp  do utworów, które pokocham po pierwszej nucie, a o których istnieniu nawet nie wiedziałem.


Publikacja, czytanego aktualnie wpisu Shazamie otwórz się… zostala umieszczona w kategorii darmowe mp3, download mp3, free mp3, legalna muzyka, legalne mp3, mp3, Mp3 za Darmo, muzyka, muzyka za darmo, Pobierz Mp3 i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Jak znaleść Shazamie otwórz się…: Shazamie otwórz się… darmowa muzyka, Shazamie otwórz się… darmowe mp3, Shazamie otwórz się… dostępna muzyla, Shazamie otwórz się… gatunek muzyczny, Shazamie otwórz się… gust muzyczny, Shazamie otwórz się… kasety magnetofonowe, Shazamie otwórz się… radio, Shazamie otwórz się… rodzaj muzyki, Shazamie otwórz się… shazam, Shazamie otwórz się…
Szukasz naszej strony muzyka, mp3 za darmo, darmowe mp3 na sieci? Spróbuj, muzyka, mp3 do pobrania, legalne mp3 do pobrania, nowe mp3 techno, mp3 za darmo, darmowe mp3, darmowa muzyka

Możliwość komentowania jest wyłączona.